GrkatBa

Gréckokatolícka eparchia Bratislava

 
Odpustová slávnosťVytlačiťE-mail
o farnosti
Napísal otec Igor   
Streda, 11 December 2019 10:36

V nedeľu 8. decembra sa konala v našej farnosti v Liptovskom Mikuláši odpustová slávnosť pri príležitosti patróna farnosti svätého Mikuláša. Na túto našu slávnosť prijal pozvanie bratislavský vladyka Peter Rusnák a tiež o. Marián Sabol s manželkoul, farár v Telgárte a zároveň banskobystrický protopresbyter. Vo svojej homílii vladyka Peter povedal, že blaženejšie je dávať ako prijímať, ale aby to dávanie pre druhých bolo spojené s božou láskou v srdci a nezištnosťou. Tak ako svätý Mikuláš, aj my sme pozvaní mať tento postoj srdca a práve Boh v ňom ukazuje, že je to možné pre každého pokrsteného. Ako sa spieva v tropári toho svätého, Boh ho nám dáva ako príklad viery, vzor svätosti a učiteľa zdržanlivosti. Preto je aj na rodičoch, aby od mala viedli svoje deti k svätosti a zdržanlivosti vo zväzku viery. Po liturgickej oslave sa veriaci a hostia presunuli spolu s vladykom Petrom do blízkeho katolíckeho domu, kde pokračovala oslava pri stole plnom dobrôt, ktoré pripravili veriaci farnosti. Túto oslavu obohatili aj naše deti svojím kultúrnym programom.